Introduktion | Vad är sf-fandom? | Bakgrund | Minnespriset | Styrelse | Stadgar | Stipendier | Kontakta fonden | Länkar | Antikvariat |

SAAM

Beställningsinformation finns på antikvariatets huvudsida.

Författare Titel Förlag År Format Pris Kommentar
Saberhagen, Fred Berserker Man Ace 1980 mjuk 25
Saberhagen, Fred Love Conquers All Ace 1979 mjuk 20
Saberhagen, Fred The Black Mountains Tandem 1973 mjuk 20
Sagan, Carl Contact Arrow 1986 mjuk 25
Sarac, Roger The Throwbacks Belmont 1965 mjuk 5
Sarban The Sound of His Horn Ballantine 1960 mjuk 10
Sawyer, Robert J. The Terminal Experiment HarperCollins 2002 mjuk 20 Nebulavinnare
Schenck, Hilbert A Rose for Armageddon Timescape 1982 mjuk 20
Schmitz, James H. Agent of Vega Mayflower 1964 mjuk 15
Scithers, George H. & Darrell Schweitzer Tales from the Spaceport Bar NEL 1988 mjuk 15
Scortia, Thomas N. Caution! Inflammable! Bantam 1976 mjuk 10
Scott, Jody Passing for human DAW 1977 mjuk 5
Sellings, Arthur Time Transfer Compact SF 1966 mjuk 5
Serling, Rod More Stories from the Twiligth Zone Bantam 1961 mjuk 30 Ovanlig.
Serling, Rod Stories from the Twiligth Zone Bantam 1960 mjuk 30 Ovanlig.
Shaw, Bob A Wreath of Stars SFBC 1976 hård 20
Shaw, Bob Ground Zero Man Corgi 1976 mjuk 15
Shaw, Bob Medusa's Children Gollancz 1987 mjuk 15
Shaw, Bob Night Walk NEL 1970 mjuk 15
Shaw, Bob Night Walk NEL 1970 mjuk 15
Shaw, Bob One Million Tomorrows Pan 1971 mjuk 15
Shaw, Bob Orbitsville Departure SFBC 1976 hård 20
Shaw, Bob Other Days, Other Eyes SFBC 1973 hård 20
Shaw, Bob Ship of Strangers SFBC 1978 hård 20
Shaw, Bob The Ceres Solution SFBC 1982 hård 20
Shaw, Bob The Two-timers SFBC 1970 hård 20
Shaw, Bob The Two-timers Macmillan 1971 mjuk 15
Shaw, Bob Tomorrow Lies in Ambush Ace 1973 mjuk 15
Sheckley, Robert Dimension of Miracles Dell 1968 mjuk 20
Sheckley, Robert Mindswap Mayflower 1966 mjuk 20
Sheckley, Robert Pilgrimage to Earth Bantam 1957 mjuk 5 Kraftigt snedläst & sliten
Sheckley, Robert The status civilization Four Square 1967 mjuk 20
Sheckley, Robert Untouched by human hands Four Square 1967 mjuk 20
Sheffield, Charles Cold as Ice Tor 1993 mjuk 20
Sheffield, Charles My Brother's Keeper Ace 1982 mjuk 20
Sheffield, Charles Sight of Proteus Arrow 1981 mjuk 20
Sheffield, Charles Summertide Del Rey 1991 mjuk 20
Sheffield, Charles The Web Between Worlds Ace 1979 mjuk 20
Sheffield, Charles Vectors Ace 1979 mjuk 20 noveller
Sherwood, Martin Maxwell's Demon SFBC 1977 hård 20
Shiner, Lewis Frontera Baen 1984 mjuk 20
Shinn, Sharon Archangel Ace SF (1996), Edition: Ace ed, Paperback, 390 pages 1996 Mjuk 25
Shute, Nevil På stranden Gebers 1958 mjuk 30 1 sv ed
Silverberg, Robert A Time of Changes Panther 1975 mjuk 20
Silverberg, Robert Hawksbill Station Tandem 1970 mjuk 20
Silverberg, Robert Recalled to Life Panther 1975 mjuk 20
Silverberg, Robert Shadrach in the Furnace SFBC 1977 hård 30
Silverberg, Robert Sundance Corgi 1976 mjuk 20
Silverberg, Robert The Conglomeroid Cocktail Party Bantam 1985 mjuk 20
Silverberg, Robert The Gate of Worlds Tor 1984 mjuk 20
Silverberg, Robert The Man in the Maze Tandem 1971 mjuk 20
Silverberg, Robert The Stochastic Man Gollancz 2001 mjuk 20
Silverberg, Robert The Time-Hoppers Tandem 1970 mjuk 20
Silverberg, Robert The World Inside Panther 1978 mjuk 20
Silverberg, Robert Thorns Orbit 1987 mjuk 20
Silverberg, Robert Those Who Watch NEL 1977 mjuk 20
Silverberg, Robert Valley beyond time Dell 1973 mjuk 20
Silverberg, Robert (created by) Time Gate Baen 1989 mjuk 20
Silverberg, Robert & Randall Garrett The Shrouded Planet Ace 1982 hård 10
Simak, Clifford D. A Heritage of Stars SFBC 1978 hård 35
Simak, Clifford D. All Flesh Is Grass Pan 1968 mjuk 25
Simak, Clifford D. All the Traps of Earth NEL 1968 mjuk 25
Simak, Clifford D. Cosmic Engineers Paperback Library 1967 mjuk 25
Simak, Clifford D. Out of Their Minds SFBC 1973 hård 30
Simak, Clifford D. Out of Their Minds Methuen 1987 mjuk 20
Simak, Clifford D. Project Pope Sidgwick & Jackson 1981 hård 30
Simak, Clifford D. The Night of the Puudly Four Square 1964 mjuk 20
Simak, Clifford D. The Werewolf Principle SFBC 1969 hård 35
Simak, Clifford D. Time and Again Penguin 1967 mjuk 25
Simak, Clifford D. Why Call Them Back from Heaven? Pan 1970 mjuk 25
Simak, Clifford D. Worlds without End Belmont 1956 mjuk 25
Siodmak, Curt City in the sky SFBC 1976 hård 25
Siodmak, Curt Hauser's Memory Tandem 1971 mjuk 15
Sladek, John The Reproductive System [aka Mechasm] Mayflower 1970 mjuk 20
Smith, Cordwainer Space Lords SFBC 1970 hård 40
Smith, Cordwainer The instrumentality of mankind Del Rey 1979 mjuk 25
Smith, E. E. Doc Children of the Lens Pyramid 1970 mjuk 15 Lensman #6
Smith, E. E. Doc Galactic Patrol Pyramid 1970 mjuk 15 Lensman #3
Smith, E. E. Doc Gray Lensman Pyramid 1970 mjuk 15 Lensman #4
Smith, E. E. Doc Masters of the Vortex (= The Vortex Blaster) Pyramid 1970 mjuk 15 Lensman #7
Smith, E. E. Doc Second Stage Lensmen Pyramid 1970 mjuk 15 Lensman #5
Smith, E. E. Doc The Galaxy Primes Panther 1975 mjuk 15
Smith, E. E. Doc The Skylark of Space Pyramid 1958 mjuk 10 Rev ed. Slitet ex.
Smith, E. E. Doc Triplanetary Pyramid 1970 mjuk 15 Lensman #1
Smith, George H. Doomsday Wing Bridbooks 1970? mjuk 15
Smith, George H. The Four Day Weekend Bridbooks 1970? mjuk 15
Smith, George O. Hell Flower Pyramid 1957 mjuk 5
Smith, George O. The Fourth R Ballantine 1959 mjuk 5
Smith, George O. Venus Equilateral : volume one Orbit 1975 mjuk 10
Smith, George O. Venus Equilateral : volume two Orbit 1975 mjuk 10
Smith, Mark Baals bojor Äventyrsspel 1986 mjuk 20 soloäventyr
Smith, Michael Marshall Only Forward HarperCollins 1998 mjuk 25
Smith, Michael Marshall Spares HarperCollins 1997 mjuk 25
Smith, Sherwood & Dave Trowbridge A Prison Unsought Tor 1994 mjuk 10 Exordium #3
Smith, Thorne Topper Pocket Books 1945 mjuk 15
Smith, Thorne Topper Takes a Trip Pocket Books 1945 mjuk 15 Försättsbladet löst
Sohl, Jerry Costigan's Needle Bantam 1954 mjuk 5
Sohl, Jerry Point Ultimate Bantam 1959 mjuk 5
Spielberg, Steven Close Encounters of the Third Kind Sphere 1978 mjuk 15
Spielberg, Steven Närkontakt av tredje graden Bernces 1978 mjuk 25
Spinrad, Norman Agent of Chaos NEL 1972 mjuk 15 Snedläst och sliten
Spinrad, Norman Fackelryttarna LFP 1986 mjuk 20
Spinrad, Norman Fackelryttarna LFP 1986 mjuk 20
Spinrad, Norman No Direction Home Pocket Books 1975 mjuk 25 Novellsamling
Spinrad, Norman The Men in the Jungle Sphere 1972 mjuk 25
Spinrad, Norman The Mind Game Bantam 1985 mjuk 20
Spinrad, Norman The Solarians Sphere 1979 mjuk 20
Spinrad, Norman The Void Captain's Tale Granada 1984 mjuk 20
Stableford, Brian Optiman DAW 1980 mjuk 15
Stableford, Brian The Face of Heaven Quartet 1976 mjuk 15
Stableford, Brian The Florians Hamlyn 1978 mjuk 15
Stableford, Brian The Walking Shadow Fontana 1979 mjuk 15
Stapledon, Olaf Last and First Men & Last Men in London Penguin 1972 mjuk 30 2 i 1, mkt gott skick
Stapledon, Olaf Sirius Penguin 1964 mjuk 20
Stapledon, Olaf Sirius Penguin 1972 mjuk 20
Stapledon, Olaf Sirius Penguin 1974 mjuk 20
Stapledon, Olaf Star maker Penguin 1972 mjuk 20
Steele, Allen Orbital Decay Ace 1989 mjuk 15
Steele, Allen Orbital Decay Legend 1990 mjuk 15
Stephenson, Andrew M. Nightwatch Orbit 1977 mjuk 10
Stewart, George R. Earth Abides Corgi 1965 mjuk 20
Stewart, George R. Earth Abides Corgi 1965 mjuk 20
Storm, Jannick & Wille, Nils Erik Impuls 1 Hasselbalchs 1969 mjuk 30 Noveller av bla Aldiss, Ballard, Dick, Leiber & Swahn i dansk översättning
Strugatski, Arkady & Boris Hard to Be a God DAW (1974), Paperback 1974 mjuk 20
Sturgeon, Theodor E pluribus unicorn Panther 1968 mjuk 25
Sturgeon, Theodor The dreaming jewels Corgi 1975 mjuk 25
Sturgeon, Theodor Venus Plus X SFBC 1970 hård 30
Swahn, Sven Christer Tagning: Framtid SFSF 1979 mjuk 30
Taine, John G. O. G. 666 Arrow 1963 mjuk 15 De hemska ryssarna har odlat fram en neanderthalliknande övermänniska. Hu!
Tall, Stephen The People Beyond the Wall DAW 1980 mjuk 10
Tenn, William Of All Possible Worlds Mayflower 1963 mjuk 25
Tenn, William Of Men and Monsters Ballantine 1968 mjuk 25
Tenn, William The Human Angle Ballantine 1968 mjuk 25
Tenn, William The Square Root of Man Ballantine 1971 mjuk 25
Tevis, Walter Mockingbird Bantam 1981 mjuk 5 Roman om vådan av datorisering!
Tevis, Walter Mockingbird Bantam 1981 mjuk 5 Roman om vådan av datorisering!
Thomas, Jeffrey Deadstock Solaris 2007 mjuk 25
Thompson, Paul B. Sundipper St. Martin's Press 1987 mjuk 10
Tilley, Patrick Blood River Sphere 1988 mjuk 15 Amtrak Wars #4
Tilley, Patrick Cloud Warrior Sphere 1983 mjuk 15 Amtrak Wars #1
Tilley, Patrick Death-Bringer Sphere 1989 mjuk 15 Amtrak Wars #5
Tilley, Patrick Earth-Thunder Sphere 1991 mjuk 15 Amtrak Wars #6
Tilley, Patrick Fade-Out Sphere 1984 mjuk 10
Tilley, Patrick First Family Sphere 1985 mjuk 15 Amtrak Wars #2
Tilley, Patrick Iron Master Sphere 1987 mjuk 15 Amtrak Wars #3
Tilley, Patrick Star Wartz Orbit 1996 mjuk 15
Tobias, Michael Voice of the planet Bantam 1990 mjuk 10
Tubb, E. C. Derai Arrow 1973 mjuk 10 Dumarest #2
Tubb, E. C. Eloise Arrow 1978 mjuk 10 Dumarest #12
Tubb, E. C. Incident on Ath Arrow 1981 mjuk 10 Dumarest #18
Tubb, E. C. Jondelle Arrow 1977 mjuk 10 Dumarest #10
Tubb, E. C. Jondelle Arrow 1977 mjuk 10 Dumarest #10
Tubb, E. C. Lallia Arrow 1977 mjuk 10 Dumarest #6
Tubb, E. C. Mayenne Arrow 1977 mjuk 10 Dumarest #9
Tubb, E. C. Moonbase Mayflower 1967 mjuk 10
Tubb, E. C. Nectar of Heaven DAW 1981 mjuk 10 Dumarest #24
Tubb, E. C. Stardeath Del Rey 1983 mjuk 10
Tubb, E. C. Starflight Paperback Library 1969 mjuk 10
Tubb, E. C. Technos Arrow 1977 mjuk 10 Dumarest #7
Tubb, E. C. Ten from Tomorrow Sphere 1968 mjuk 10
Tubb, E. C. Ten from Tomorrow Sphere 1968 mjuk 10
Tubb, E. C. The Jester at Scar Arrow 1977 mjuk 10 Dumarest #5
Tubb, E. C. Toyman Arrow 1973 mjuk 10 Dumarest #3
Tubb, E. C. Web of Sand DAW 1979 mjuk 10 Dumarest #20
Tubb, E. C. Veruchia Arrow 1977 mjuk 10 Dumarest #8
Tucker, Wilson The Time Masters SFBC 1974 hård 25
Tucker, Wilson The Year of the Quiet Sun Arrow 1972 mjuk 15 Ryggen bruten
Tucker, Wilson Tidsjakten LFP 1984 mjuk 10 Inplastad fd biblioteksbok, ngt trasig i ena hörnet
Tucker, Wilson Till Station Tombaugh Nova 1983 mjuk 5 Slitet och lite trasigt ex
Valentine, Victor Cure for Death Four Square 1961 mjuk 30 Ovanlig. 1 ed
Wallace, Ian Croyd Berkley 1960 mjuk 10
Van Arnam, Dave Greyland Belmont Tower 1972 mjuk 15
Van Arnam, Dave Starmind Ballantine 1969 mjuk 15
Van Vogt, A. E. Away and Beyond Panther 1970 mjuk 20
Van Vogt, A. E. Children of Tomorrow NEL 1973 mjuk 20
Van Vogt, A. E. Duell i världsrymden Berghs 1970 mjuk 60 Stämplar inuti
Van Vogt, A. E. Empire of the Atom MacFadden 1970 mjuk 20
Van Vogt, A. E. Empire of the Atom NEL 1978 mjuk 20
Van Vogt, A. E. Supermind NEL 1979 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The Anarchistic Colossus SFBC 1979 hård 25
Van Vogt, A. E. The Battle of Forever NEL 1973 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The Darkness on Diamondia Sidgwick & Jackson 1975 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The Mind Cage Panther 1968 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The Pawns of Null-A Sphere 1972 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The Undercover Aliens Panther 1980 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The Weapon Makers NEL 1970 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The Weapon Shops of Isher NEL 1969 mjuk 20
Van Vogt, A. E. The World of Null-A Sphere 1971 mjuk 20
Van Vogt, A. E. / Leinster, Murray The Weapon Shops of Isher /Gateway to Elsewhere Ace 1954 mjuk 40 Ace Double
Van Vogt, Alfred Elton Väktarna från Isher Bromma : Delta, 1982 ; inb 1982 hård 50
Vance, Jack Skeppsbruten på Tschai Lindqvist 1970 mjuk 25 Tschai #1
Vance, Jack The Gray Prince Coronet 1976 mjuk 25
Varley, John The Ophiuchi Hotline The Dial Press 1977 hård 50
Varley, John Titan Berkley 1979 hård 50
Watkins, William Jon The God Machine SFBC 1975 hård 15
Watson, Ian Alien Embassy SFBC 1978 hård 20 Främre pärmen har fått sig en törn
Watson, Ian Converts Granada 1984 mjuk 25
Watson, Ian Deathhunter SFBC 1982 hård 30
Watson, Ian Miracle Visitors SFBC 1979 hård 30
Watson, Ian Slow birds Grafton 1987 mjuk 20
Watson, Ian The Book of the Stars Panther 1986 mjuk 20
Watson, Ian The Gardens of Delight Timescape 1982 mjuk 20
Watson, Ian The Jonah Kit SFBC 1976 hård 30
Watson, Ian The Martian Inca Ace 1978 mjuk 20
Webb, Sharon Odödlighetens barn Nova 1985 mjuk 20
Webb, Sharon Odödlighetens sång Laissez faire, 1985 1985 mjuk 20
Weber, David Windrider's Oath Baen (2004), Hardcover, 512 pages 2004 Hård 50
Weinbaum, Stanley G. The New Adam Sphere 1974 mjuk 15
Wells, H. G. Gudarnas föda Natur och Kultur 1952 hård 20 Biblioteksband
Wells, H. G. In the Days of the Comet Fontana 1978 mjuk 25
Wells, H. G. The Island of Doctor Moreau Penguin 1962 mjuk 20
Wells, H. G. The Time Machine and The Man Who Could Work Miracles Pan 1954 hård 10 Egeninbunden utan omslag, pärmen håller på att lossna
Wells, H. G. The War in the air Penguin 1967 mjuk 20
Vercors Borderline NEL 1976 mjuk 10
Verne, Jules En världsomsegling under havet Bonniers 1949 hård 65 Två volymer i ett pappband. Lite nött men hel och fräsch inlaga
Verne, Jules En världsomsegling under havet Saga 1984 hård 20
Verne, Jules Jorden runt på 80 dagar Bra Böcker 1977 hård 10
Verne, Jules Kapten Grants barn Lindqvist 1943 hård 10 Kraftigt nedkortad
Wernström, Sven Flygkamraterna korsar rymden Lindqvist 1949 hård 15 Hel, men fläckad och sliten
Weston, Peter (ed) Andromeda 3 Orbit 1978 mjuk 20
White, James All judgment fled Del Rey 1979 mjuk 20
White, James Ambulance Ship Corgi 1980 mjuk 20
White, James Hospital Station Corgi 1967 mjuk 20
White, James Monsters and Medics Corgi 1977 mjuk 20
White, James Star Surgeon Corgi 1967 mjuk 20
White, James The Aliens Among Us Corgi 1970 mjuk 20
White, James Tomorrow is too far Ballantine 1971 mjuk 20
Wilhelm, Kate Där en gång fåglar sjöng Kindbergs 1979 mjuk 50
Williams, Robert More When Two Worlds Meet Curtis 1970 mjuk 5
Williams, Walter Jon Ambassador of Progress Orbit 1987 mjuk 20
Williamson, Jack The Cometeers Sphere 1977 hård 15 Legion of Space #2
Williamson, Jack The Pandora Effect Ace 1969 mjuk 15
Williamson, Jack Three from the Legion Nelson Doubleday 1968 hård 50
Wilson, Colin The Space Vampires Panther 1977 mjuk 20
Wilson, Colin The World of Violence Gollancz 1963 hård 50 1st ed, no DJ
Wilson, Richard The Girls from Planet 5 SFBC 1970 hård 15
Wilson, Richard Time out for tomorrow Mayflower 1967 mjuk 10
Wilson, Robert Charles Blind Lake Tor 2004 mjuk 30
Wilson, Steve The Lost Traveller Pan 1977 mjuk 10
Vinge, Joan D. Dreamfall Warner 1996 Hård 50
Vinge, Joan D. Heaven Chronicles Warner 1991 mjuk 20
Vinge, Joan D. Lost in Space NEL 1998 mjuk 15
Vinge, Joan D. PSION Dell 1990 Mjuk 25
Vinge, Vernor The Witling Hamlyn 1978 mjuk 20
Wingrove, David Beneath the tree of Heaven NEL 1993 mjuk 25 Chung Kuo #5
Wingrove, David Days of bitter strength NEL 1996 mjuk 25 Chung Kuo #7
Wingrove, David The Broken Wheel NEL 1991 mjuk 25 Chung Kuo #2
Wingrove, David The marriage of the living dark NEL 1997 mjuk 25 Chung Kuo #8
Wingrove, David The stone within NEL 1994 mjuk 25 Chung Kuo #4
Wingrove, David The white mountain NEL 1992 mjuk 25 Chung Kuo #3
Wingrove, David White moon, red dragon NEL 1995 mjuk 25 Chung Kuo #6
Wolfe, Bernard Limbo 90 Penguin 1961 mjuk 5 förkortad
Wollheim, D. & Carr, T. (eds) World's Best Science Fiction 1965 Ace 1965 mjuk 40
Wollheim, Donald A. Mike Mars flyger X-15 B. Wahlströms 1964 hård 15 Nött
Wollheim, Donald A. Mike Mars i rymden B. Wahlströms 1965 hård 15 OK skick
Wollheim, Donald A. Mike Mars i rymden B. Wahlströms 1965 hård 15 Mkt gott skick
Wollheim, Donald A. Mike Mars vid raketbasen B. Wahlströms 1964 hård 15 OK skick
Wollheim, Donald A. Planetringarnas gåta Wennerbergs 1958 mjuk 5 Inlagan bruten i 2 delar
Wollheim, Donald A. Planetringarnas gåta Wennerbergs 1958 mjuk 15
Wollheim, Donald A. (ed) The 1984 Annual World's Best SF DAW 1984 mjuk 20 Noveller av bl.a. Bear,Asimov, Pohl, Gentle & Silverberg
Vonnegut, Kurt Cat's Cradle Penguin 1965 mjuk 30 1 UK pb ed
Vonnegut, Kurt God Bless You Mr. Rosewater Dell 1971 mjuk 20
Vonnegut, Kurt Moder Natt Pan/Norstedts 1975 mjuk 20
Vonnegut, Kurt Player Piano Panther 1969 mjuk 20
Vonnegut, Kurt Slaughterhouse-Five Jonathan Cape 1970 hård 500 1st UK ed. NF/VG-
Vonnegut, Kurt The Sirens of Titan Corgi 1964 mjuk 20
Vornholt, John Babylon 5 Omnibus: Bk. 1 Boxtree Ltd (1999), Paperback, 768 pages 1999 mjuk 25
Wu, William F. Isaac Asimov's Robot City 6: Perihelion Ace 1988 mjuk 20
Wyndham, John Consider Her Ways and Others Penguin 1979 mjuk 20
Wyndham, John Out of the Deeps [The Kraken Awakes] Ballantine 1953 mjuk 45
Wyndham, John Re-birth Ballantine 1955 mjuk 40
Wyndham, John Re-birth Del Rey 1978 mjuk 20
Wyndham, John Sleepers of Mars Coronet 1973 mjuk 20
Wyndham, John Stowaway to Mars Coronet 1972 mjuk 20
Wyndham, John Stowaway to Mars Coronet 1972 mjuk 20
Wyndham, John Tales of Gooseflesh and Laughter Ballantine 1956 mjuk 50
Wyndham, John The Day of the Triffids Penguin 1972 mjuk 20
Wyndham, John The Secret People Coronet 1972 mjuk 15
Wyndham, John The Secret People Coronet 1972 mjuk 15
Wyndham, John The Seeds of Time Michael Joseph 1958 hård 75 Saknar skyddsomslag, OK skick annars
Wyndham, John Trouble with Lichen Penguin 1977 mjuk 20
Wyndham, John Wanderers of Time Coronet 1973 mjuk 20
Wyndham, John Wanderers of Time Coronet 1973 mjuk 20
Wyndham, John & Parkes, Lucas The Outward Urge Ballantine 1959 mjuk 20
Yefremov, Ivan The Land of Foam Foreign Languages Publishing House 1957? hård 75 1 eng ed. Ägarstämpel, annars gott skick, nött men komplett skyddsomsl
Yngve, A. R. The Flattered Planet Eget förlag 2008 mjuk 25 Noveller
Zebrowski, George Makroliv Bromma : Delta, 1982 ; inb. 1982 hård 55
Zebrowski, George The Omega Point NEL 1978 mjuk 10
Zelazny, Roger The Dream Master Panther 1968 mjuk 25
Zelazny, Roger The Great Book of Amber Avon 1999 mjuk 80 Alla tio Amberböckerna
Zelazny, Roger This Immortal Panther 1968 mjuk 25
Zelazny, Roger Today we choose faces Orbit 1976 mjuk 25
Zerwick, Chloe & Harrison Brown The Cassiopeia Affair SFBC 1969 hård 15

Introduktion | Vad är sf-fandom? | Bakgrund | Minnespriset | Styrelse | Stadgar | Stipendier | Kontakta fonden | Länkar | Antikvariat |